Sklep WooCommerce

WooCommerce | sklep internetowy

Jeśli sklep internetowy to WooCommerce.

 

Decydując się na założenie sklepu najważniejszym wyborem jest zdecydowanie się na odpowiednią dla nas platformę. Jest to o tyle ważne ponieważ nasz sklep internetowy powinień mieć niezbędna dla nas opcje, łątwą osbługę i być bezpieczny dla nas i Klientów.  Taki wybór może okazać się świetną decyzją albo ślepą uliczką. Wszystko zależy od nas.

Nie zapominajmy również o cenie. Wybrać darmową platformę czy też zapłacić za indywidualne rozwiązanie? Jest kompromisowe rozwiązanie!


 

WooCommerce | elastyczny sklep z wieloma możliwościami.

woocommerce

Czym jest Wordpress prawie każdy choc trochę ogarniający Internet wie, albo chociaż słyszał i kojaży, że to blogi, strony - system do tworzenia
i zarządzania stronami internetowymi. A co jeśli oprócz bloga, strony firmowej chcielibyśmy mieć sklep? Czy trzeba szukać nowego rozwiązania, stawiać nową stronę? Otórz nie koniecznie - tutaj wkracza dodatek do Wordpressa, którym jest WooCommerce.


 

Sklep internetowy | dodatki | dopasowane rozwiązania

 Sam WooCommerce jest jako dodatek bezpłatny. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że dodatkowe koszty będą niezbędne. Warto zainwestować w przyjazną a zarazem rozbudowaną w opcje szatę graficzną. Ja przy tworzeniu sklepów internetowych korzystam z płatnej templatki FLATSOME. Oto kilka przykładów sklepów internetowych utworzonych w oparciu o ten szablon:

wedzarniadebowa.pl
nizel.pl

Więcej na stronie portfolio.


 Dodatki | wtyczki do sklepu internetowego - płatne i darmowe

Gdy mamy już nasz sklep oparty o WooCommerce czas na personalizacje. Zainstalowaliśmy szablon, mamy produkty itd. Co teraz? Zacznijmy od kwestii bezpieczeństwa. Polecam wtyczkę do kopii bezpieczeństwa np. Updraft Plus, dodatkowowo Wordfense - świetny plugin poprawiający bezpieczeńśtwo. Zmieńcie tez domyślny adres logowania w /wp-admin na wasny - tutaj można to wykonać poprzez np wtyczkę Hide Login.

Płatności internetowe - mamy wybór od PayU do Imoje. Wtyczki są darmowe ale oczywiście umowa kosztuje. Przyda się nam wtyczka Aktywne płatności tak aby osoba wybierająca przesyłkę za pobraniem w naszym sklepie nie miała możliwości opłaty przelewem, kartą i innymi aktywnymi opacjami. Domyślnie bowiem WooCommerce ma taką funkcjonalość dość "upośledzoną".

Integracje naszego sklepu internetowego

Przyda sie napewno integracja z Google Search Console, Google Analytics. Niezbędne do reklam Google Ads to oczywiście połączenie sklepu z Merchant Center miejsca gdzie wyeksporujemy nasze produkty, za pomocą "feeda" tak aby móc korzystać z reklam produktowych w Google. Jak już to wszystko mamy to możemy zastanawiać się nad dodatkowym wsparciem jakim jest np system baselinker. Ale to już materiał na osobny artykuł.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2021 freelancer.szczecin.pl. Wykonanie:B.Gacek