Responsywność stron www | SZCZECIN

Responsywność

Responsywne strony www  (RWD) - konieczność bez kompromisu.

Responsywność (Responsive Web Design) oznacza najprościej to ujmując automatyczne dopasowywanie się strony internetowej do wielkości ekranu użytkownika. Strona zawsze będzie właściwie wyświetlana i czytelna bez wzgędu na urządzenie na jakim jest wyświetlana. Jest to już standard  w obecnej rzeczywistości. Nowoczesna strona musi być responsywna. Większośc użytkowników Internetu odwiedza strony na różnych urządzeniach. Ważna jest zatem wygoda i czytelność strony. Strona nieresponsywna nie jest wygodna do przeglądania np na ekranach smartfonów. 

Sprawdź czy Twoja witryna jest responsywna i przyjazna dla urządzeń mobilnych TEST GOOGLE.


Czy moja strona musi być responsywna?

Tutaj jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź - TAK MUSI!. Obecnie coraz częściej urządzenia mobilne są wykorzystywane do przeglądania stron internetowych. Google już rekomenduje strony responsywne i preferuje je w wynikach wyszukiwań. Wyszukiwarka przestanie wyświetlać wynki dla stron nie posiadającej wersji mobilej/responsywnej dla wyszukiwań na tych urządzeniach. Sam ten argument powinien wystarczyć abyś przekonał się do konieczności posiadania responsywnej strony www.

Samo słowo responsywność odnoszące się do człowieka według WIKIPEDII to "... jeden z wyznaczników atrakcyjności interpersonalnej.... Osoby responsywne są na ogół bardziej lubiane. Przeciwieństwem responsywności jest obojętność."
Jak widać tak samo jest wśród stron internetowych.

Przykłady responsywnych strona znajdziesz na moim PORTFOLIO.

Google faworyzuje strony responsywne !

Zalety responsywnej strony.RWD GOOGLE

  1. Wygoda przeglądania - strona jest czytelna i łatwa w nawigowaniu bez względu na wielkość ekranu użytkownika. Posiada dedykowane menu "off canvas menu". Nawigowanie pomiędzy podstronami jest dzięki temu niezwykle intuicyjne.

  2.  Użytkownik ma dostęp do pełnej treści strony. Strona responsywna nie jest bowiem tak jak wersja mobilna oddzielną stroną. Jest jedynie odpowiednio dopasowana.

  3.  Preferowana przez Google - jeśli strona jest responsywna jest dodatkowo "premiowana" w wynikach wyszukiwania. Google dąży do tego aby każda strona była responsywna.  Jest to zatem bardzo ważne jeśli chces być widoczny w sieci (więcej o SEO wkrótce).
Wygoda i przejrzystość dla użytkownika !

Jeśli chcesz aby Twoja strona była responsywna zgłoś się do mnie. Wszystkie tworzone przeze mnie strony są responsywne. Zapraszam do kontaktu.

 

PODSUMOWANIE:

Nie inwestuj w strony inne niż RWD. jeśli Twoja strona nie jest responsywna należy utworzyć ją od nowa. Dopasowanie przestarzałej wersji nie jest oplacalne ani polecane. Wkrótce raczej nie znajdziesz witryn nie spełniających warunków RWD. Tak samo jak strony WAP staną się reliktem i raczej ciekawostką. Obecność w sieci jest warunkiem sukcesu w biznesie - responsywność daje Ci przewagę i duży plu od GOOGLE.  Pamiętaj, iż GOOGLE wspiera strony posiadające wersję AMP a to już kolejny krok w celu optymalizacji i mobilności stron www. 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2022 freelancer.szczecin.pl. Wykonanie:B.Gacek