tworzenie sklepów internetowych szczecin

Jeśli sklep internetowy to WooCommerce.

 

Decydując się na założenie sklepu najważniejszym wyborem jest zdecydowanie się na odpowiednią dla nas platformę. Jest to o tyle ważne ponieważ nasz sklep internetowy powinień mieć niezbędna dla nas opcje, łątwą osbługę i być bezpieczny dla nas i Klientów.  Taki wybór może okazać się świetną decyzją albo ślepą uliczką. Wszystko zależy od nas.

Nie zapominajmy również o cenie. Wybrać darmową platformę czy też zapłacić za indywidualne rozwiązanie? Jest kompromisowe rozwiązanie!


WORDPRESS | najpopularniejszy CMS

Najpopularniejszy obecnie CMS -  WORDPRESS.

 

Tak samo jak w przypadku JOOMLI , WORDPRESS oparty jest o licencje GNU General Public License i jest bezpłatny.

Według najnowszych danych z 2018 roku ponad 30% funkcjonujących stron opartych jest o WORDPRESSA.  Jest to znacznie lepszy wynik niż w przypadku JOOMLI, która może się pochwalić wynikiem w granicach 3%. W ramach projektu FREELANCER.SZCZECIN.PL również tworzę strony w WORDPRESS.


Strona internetowa dla Ciebie | Szczecin

Dla kogo jest strona www - czy rzeczywiście jest Ci potrzebna ?

Zajmuję się tworzeniem stron www głównie dla podmiotów z Szczecina i okolic. Na codzień spotykam się z pytaniami czy strona internetowa jest mi potrzebna, czy nie jest to zbędny dodatek. Odpowiedź nie jest jednoznaczna - wszystko zależy czy chcesz się rozwijać :) Można to uprościć do stwierdzenia - nie ma Cię w sieci to nie istniejesz; i o ile nie dotyczy to fizycznych rzeczy o tyle dla działalności jest to fakt. Jeśli chcesz aby Twoje usługi, produkty trafiały do Klientów bądź obecny w sieci. Działaj na różnych płaszczyznach - posiadaj stronę www, bądź aktywny w mediach społecznościowych. 

Responsywność stron www | SZCZECIN

Responsywne strony www  (RWD) - konieczność bez kompromisu.

Responsywność (Responsive Web Design) oznacza najprościej to ujmując automatyczne dopasowywanie się strony internetowej do wielkości ekranu użytkownika. Strona zawsze będzie właściwie wyświetlana i czytelna bez wzgędu na urządzenie na jakim jest wyświetlana. Jest to już standard  w obecnej rzeczywistości. Nowoczesna strona musi być responsywna. Większośc użytkowników Internetu odwiedza strony na różnych urządzeniach. Ważna jest zatem wygoda i czytelność strony. Strona nieresponsywna nie jest wygodna do przeglądania np na ekranach smartfonów. 

Sprawdź czy Twoja witryna jest responsywna i przyjazna dla urządzeń mobilnych TEST GOOGLE.

CMS Joomla | Szczecin

CMS JOOMLA - czyli łatwe zarządzanie stroną www.

 

Nowoczesna strona musi być przedewszystkim dynamiczna. Jej edycja powinna być tak łatwa jak i szybka, ograniczająca do minimum konieczność ingerencji w kod. W zasadzie edytowanie strony www powinno odbywać się dziś poprzez edytor wizualny (site builder).  Jeśli Twoja strona ma być dodatkowo responsywna (RWD) i chcesz w łatwy sposób nią zarządzać, niezbędny jest właśnie CMS ( JOOMLA bądź WORDPRESS ). Jednym z najpopularniejszych systemów CMS jest JOOMLA. Większość tworzonych przeze mnie stron budowanych jest w ramach CMS JOOMLA. CMS jest obecnie niezbędnym narzędziem umożliwiającym prowadzenie stron internetowych, blogów itp. Rozbudowany interface pozwala administratorowi na pełną kontrolę nad wprowadzanymi treściami oraz dostęp do dodatkowych narzędzi optymalizujacych stronę np pod kontem SEO.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2021 freelancer.szczecin.pl. Wykonanie:B.Gacek