Blog

Dla kogo jest strona www - czy rzeczywiście jest Ci potrzebna ?

 Zajmuję się tworzeniem stron www głównie dla podmiotów z Szczecina i okolic. Na codzień spotykam się z pytaniami czy strona internetowa jest mi potrzebna, czy nie jest to zbędny dodatek. Odpowiedź nie jest jednoznaczna - wszystko zależy czy chcesz się rozwijać :)

Responsywność

Responsywne strony www  (RWD) - konieczność bez kompromisu.

Responsywność (Responsive Web Design) oznacza automatyczne dopasowywanie się strony internetowej do wielkości ekranu użytkownika. Strona zawsze będzie właściwie wyświetlana i czytelna bez wzgędu na urządzenie na jakim jest wyświetlana. Jest to już standard  w obecnej rzeczywistości. Nowoczesna strona musi być responsywna. Wikszośc użytkowników Internetu odiwedza strony na różnych urządzeniach. Ważna jest zatem wygoda i czytelność strony. Strona nieresponsywna nie jest wygodna do przeglądania np na ekranach telefonów.

CMS Joomla

CMS JOOMLA - czyli łatwe zarządzanie stroną www.

Nowoczesna strona musi być dynamiczna. Jej edycja powinna być łatwa i szybka.  Jeśli Twoja strona ma być dodatkowo responsywna i chcesz w łatwy sposób nią zarządza,ć niezbędny jest właśnie CMS. Jednym z najpopularniejszych systemów CMS jest JOOMLA. Wszystkie tworzone przeze mnie strony budowane są w ramach CMS JOOMLA. CMS jest obecnie niezbędnym narzędziem umożliwiającym prowadzenie stron internetowych, blogów itp. Rozbudowany interface pozwala administratorowi na pełną kontrolę nad wprowadzanymi treściami.

Jedną z najważniejszych decyzji przy tworzeniu strony internetowej  jest wybranie nazwy domeny.

 

Jest to zarówno ważne jak i niełatwe. Wybierając własną domeną należy kierować się kilkoma aspektami.Pozwoli to na uniknięcie najczęściej popełnianych błędów przy rejestracji domeny internetowej a co dalej idzie ułatwi prowadzenie strony www. Należy Pamiętać, iż tym adresem będziemy posługiwali się w komunikacji z Klientami. Powinien zatem być adekwatny do prowadzonej działalności.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2018 freelancer.szczecin.pl. Wykonanie:B.Gacek